Poly-pipe

dýmka

rok2018
materiálbriár, akryl
rozměry130x54x40
fotodvadva

Ručně vyřezávaná dýmka vznikla metodou polygonálního modelování 3D objektů v počítačové grafice a následným manuálním zpracováním tradiční řezbářskou technikou.

Složitě členitý povrch nepravidelných polygonů je ve skutečnosti radikálně zredukovaný tvar klasické dýmky. Komplexní fasetový povrch vznikl opakovaným zjednodušováním husté polygonální sítě, která je potřebná pro zobrazení hladkého organického povrchu v počítačové grafice.

Koncept dýmky tak relativizuje pojem složitosti, jak ji vnímá lidské oko a jak virtuální 3D prostor. Z pohledu člověka je tvar klasické dýmky jednoduchý, nicméně k jeho interpretaci ve virtuálním světě se stává výpočetně složitější. Zjednodušením polygonální sítě pak snižujeme nároky na zobrazení ve 3D, ale pro člověka tím vzniká členitá povrchová struktura.

Použití 3D technologií k následnému řemeslnému zpracování je svým způsobem opačný postup ve srovnání s těmi dnešními. Ačkoli dýmka vznikla v dokonalém virtuálním prostoru 3D grafiky, byla následně ručně vyřezána, aby byla zbavena strojové bezchybnosti, tolik vlastní dnešním produktům.

Mám zájem o poly pipe 
Pole označené * jsou povinné