GloryFIRED

šperkovnice


materiál ohořelý dub, syntetický kámen, černý samet
rozměry26 x 17 x 9 cm
limitovaná edice 50 kusů, číslováno
fotodvadva
cena5900 CZK vč. DPH a doručení
MÁM ZÁJEM


Design šperkovnice je inspirován protichůdnými vlastnostmi, které v sobě často skrývá samotný šperk. Tak jako ten může být okázalý i skromný, konzervativní i vyzývavý, je i šperkovnice vyrobena ze dvou kontrastních materiálů, křehkého ohořelého dřeva a tvrdého syntetického kamene.

Korpus šperkovnice je vyroben z jednoho kusu dubového dřeva, jehož povrch je vytvořen autorskou technikou kontrolovaného hoření, inspirovanou japonskou tradiční metodou Shou-sugi-ban. Ačkoli je koncept založen na kontrastu pevnosti a křehkosti, ohořelý povrch je zpevněn speciální pryskyřicí, která zaručuje povrchovou stálost a pevnost, přičemž zachovává optické vlastnosti zuhelnatělého dřeva. Víko je vyrobeno z umělého kamene, vyleštěn do vysokého lesku. Interiér šperkovnice je čalouněn černým sametem, k organizaci šperků pomáhají přihrádky a vkládací insert.

Disclaimer: Každý kus je vyroben ručně. Vzhledem k charakteru rostlého dřeva a technice zpracování se proto každý kus liší. Mohou zde být větší či menší praskliny podle míry sesychání či hoření, pozice letokruhů či suků apod. Stejně tak rozměry mohou být v rámci mm rozdílné. Tyto rozdílnosti proto nejsou považovány jako důvod k vrácení či reklamaci, ale naopak jako pozitivní vlastnosti díla :-)

GloryFired-03Dva materiály, dvě textury, dvě protichůdné vlastnosti.
Ohořelé dřevo, které v sobě skrývá křehkost, jíž nutí k němu přistupovat s citem, zatímco tvrdý syntetický kámen přesvědčuje o své trvalosti.


GloryFired-01

Mám zájem o GloryFired 
Pole označené * jsou povinné